The Blog

19 Temmuz 2019 0

ACTSPOT İle Ağınızı Korumaya Alın

Kötü niyetli kişilere karşı daha güvenli toplu ağ kullanımının gerçekleştirmek isteyenlere, internete bağlantılarını kontrol altına alma şansı sağlıyoruz. ACTSPOT sayesinde tüm bireysel ağların dağıtımında daha yüksek güvenlik koşullarını yakalayabilmek basit bir hale geliyor. Oldukça pratik ve fonksiyonel kullanım sağlayan panel yapısıyla genel kullanıcıların dahi rahatlıkla kullanım gerçekleştirebiliyor. Cafe, apartman, otel, pansiyon ve daha pek çok farklı noktadaki internet dağıtımını güvenle sunabilmek için bulut tabanlı bir çözüm olan ACTSPOT ile hizmet sağlıyoruz.

Sunulan ağa bağlantı gerçekleştiren kişilerin yaptıkları işlemlere ilişkin log kaydı alınıyor. Bu şekilde kötü niyetli kişilere karşı ağınızın koruma altına alınması sağlanıyor. Ağa bağlanan tüm kullanıcıların bağlantılarını yönetebilirsiniz. Yaptıkları tüm işlemleri kayıt altına alabilir ve kullanımlarını yönetebilirsiniz. Sunduğunuz ağ altyapısına erişim gerçekleştirebilecekleri kişileri denetiminizden geçirebilmeniz için özel şifre ve kullanıcı adı özelliği de bulunuyor. Bu sayede ağa bağlanmak isteyen kişilerin öncelikle size başvuruda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle de daha güvenli bir ağ altyapısını oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı Hız ve Kotasını Yönetin

ACTSPOT yazılımı ile birlikte ağınıza bağlanan tüm kullanıcıların bağlantı hızını ve kota sınırını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Böylelikle ağınızdaki kullanıcılar arasında çok daha adil ve eşit bir internet kullanımını oluşturabilirsiniz. Yapacağınız ayarlamalar ile bazı kullanıcıların ağdaki internet hızının ve kotasının önemli bir kısmını doldurmasına bağlı diğer kullanıcıların yaşayabilecekleri bağlantı yavaşlığı ve bağlantı kopma sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Kolay Kullanıcı Paneli

Ağı kullanmak isteyen kullanıcılar, bağlantıları halinde ihtiyaç ve isteklerinize özel olarak dizayn edilen ACTSPOT yazılımı kullanıcı giriş paneline ulaşıyor. Bu panelde kullanıcılar isteğinize göre sizin belirleyeceğiniz yöntemle kaydını oluşturabiliyor. Bu çerçevede de kullanıcıların “T.C. kimlik no ile kayıt ol” seçeneğini kullanarak, ağınızı kullanmak için kaydını kolay oluşturabilir. Gerçek kimlik bilgilerini vererek, panelinize kaydını oluşturabilir ve ağınızı kullanmaya başlayabilir. Oluşturulan kullanıcı adı ve şifreyle sadece o kullanıcıların internet ağını kullanabilmelerini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kötü niyetli kişilere karşı internet ağınızı güçlü bir koruma altına alabilirsiniz.

5651 Kanununa Uygun Kayıt Oluşturun

İnternet erişiminin kontrol/denetim altına alınması amacı ile çıkartılan 5651 sayılı Kanun maddesi sayesinde bilişim suçlarının önüne geçiliyor. Aynı zamanda da herhangi bir suç unsuru teşkil edebilecek olay halinde suçlu veya sorumluların tespitinin daha basit şekilde yapılması gerekiyor. Dolayısıyla ağınızı genel kullanıma açmak istediğinizde bu yasa kapsamında kullanıcıların erişimlerine dair tüm logları kayıt altına almanız gerekiyor. Size özel tasarımla geliştirdiğimiz ACTSPOT yazılımı ile bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

ACTSPOT yazılımı 5651 sayılı kanun kapsamında kullanıcı erişim ve işlem kayıtlarını bulut altyapılı çözümle daha rahta şekilde sağlayabilirsiniz. Yer ve gözlem aksaklıkları söz konusu olmadan tüm kayıtları rahatlıkla bulut tabanlı yazılımımız ile gerçekleştirebilirsiniz. Özel olarak geliştirdiğimiz yazılım panelinde kayıtların yönetim ve denetimini de pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.