The Blog

4 Kasım 2019 0

ACTSPOT SMS ile hotspot

Merhabalar, hotspot ağınızda kullanıcılarınız kaydı için bir çok seçenek var bunların en kolayı ve kullanışlı olanı kısa mesaj ile bir doğrulama kaydı gönderip kullanıcılarınız telefon numaralarınız ile kaydetmenizdir.Bunu ACTSPOT ile kolayca yapabilirsiniz.

Öncelikle Sistem-> Temel ayarlar tabı altında kullancağınız sms servisinin size verdiği bilgileri girmeniz gerekmekte. Burda gösterilecek örnekte iletimerkezi sms servisi kullanılmaktadır.

actspot sms api ayarları.

Yukardaki görselde görüldüğü gibi api bilgileriniz doğru bir şekilde girdiğinizde üstteki yeşil uyarı belirecektir. Bu uyarıda kalan sms sayısı ve bağlantının başarılı olduğu gözükmektedir.

Ayrıca kullanıcılarınıza gidecek doğrulama mesajlarını yine bu arayüz üzerinden özelleştirebilmektesiniz. Fakat burda dikkat edilecek nokta gidecek sms mesajı uzunluğu firmanızın karekter limitini aşar ise 2 sms kredisi kullanılır diğer bir husus ise doğrulama kodunun mesajda gözükmesini istediğiniz kısmı {dkodu} değişkeni ile belirlemenizdir.

Tüm bu ayarlar sonra artık sms kayıt seçeneğini aktifleştirmeniz için son bir adım kalıyor kullanıdığınız portal sayfası için bu seçeneği aktifleştirmek.Kullandıgınız portal sayfaları listesine Sistem -> Portal Sayfaları tabından ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada sms doğrulaması sonrası kullancıların kayıt edileceği grubu belirlemeniz yeterli.

Artık herşey tamam portal sayfasında sms ile kayıt seçeneği aktif olacak ve kullanmaya başlayabileceksiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.